O mne 

Vítam Vás v mojej galérii plstenej ECO módy a prvkov interérového dizajnu. V tvorbe s obľubou používam prvky vynárajúce sa do priestoru dávajúce tak dynamiku mojim dielam. Je to vyjadrenie môjho vnútra, niečo čo pramení zo mňa, preteká cez mňa a premieňa sa do tohto hmotného sveta. Je to ako keby som maľovala vlnou... Tento proces vyvoláva vo mne pocit transformácie, radosti, pocit neobmedzených možností, pocit prekvapenia a očakávania pri tvorení. Jemnosť vlny, jej vôňa a farebná rozmanitosť, možnosť kombinácie s inými materiálmi ma očaruje.

Inšpirácia prichádza z prerodu v bytí, v spojení sa s vlastnou podstatou... Tiež ju nachádzam všade okolo seba - v prírode, v ľuďoch a ich príbehoch, v architektúre. Na konci každej práce prichádza moment sladkého prekvapenia - moment, ktorý ma opäť posúva do budúcnosti s novými výzvami, nápadmi a energiou začať niečo nové.

Každý kúsok je výnimočný a je tvorený s láskou – ku kráse, k výnimočnosti, k hľadaniu nových možností. Je to umenie, do ktorého sa môžte zahaliť a nechať vyniknúť vašu ženskosť, originalitu, jedinečnosť...

 

Interiérový dizajn

Vlna dáva možnosti aj na tvorbu prvkov interiérového dizajnu ako sú lampy, obrazy, paravany, veľkoformátové obrazové výplne do vstavaných skríň s podsvietením, ktoré sa večer menia na atmosferickú lampu ponúkajúcu mäkké svetlo.

Ak Vás láka cítiť teplo a mäkosť tohto úžasného materiálu vo Vašom interiéri, rada spolu s Vami navrhnem dizajn. Vytvorím niečo, čo bude blízke Vašej duši, niečo čo dodá teplo Vášmu domovu a zároveň bude vyzdvihovať Vašu jedinečnosť. Môžu to byť solitéry a taktiež ucelené kolekcie prvkov nábytku v spoločnom dizajne obrazu, visiacich, stojacich, stolových lámp... Možnostiam, kde využiť tento materiál, farbám, tvarom, kombináciam s inými materiálmi, 3D prevedeniu sa medze nekladú. Prevedenie môže byť v jemných tónoch jednej farby, smerovanie do minimalistického dizajnu...

Na mieru vytvorené solitéry z vlny sú nie len dizajnovým prvkom, ale dodávajú domovu aj príjemnú atmosféru, zmäkčujú ho.

  

About me

The fineness of wool, its fragrance and color diversity and ability to be combined with other materials gives me a feeling of happiness and joy, limitless possibilities and a sense of surprise and anticipation in the process of creation. It's as if I`ve been painted by wool... I find inspiration everywhere around me, in nature, in architecture, in humans... At the end of each work comes the moment of sweet surprise, which pushes me ahead again with new challenges, ideas and the energy to start something new.

Each piece is unique and is made with love, and overflows with beauty whilst exploring new artistic possibilities. It is an art form that you can wear, experience and use to channel your femininity, originality and uniqueness.

 

Interior design

A wool gives a opportunity to produce interior design features such as back lit sliding door wardrobes with a felted canvas which are converted into pleasant atmospheric picture lamps at night. Other architectural decorations include lamps, paravans and canvases.

 

O plstení

Vlna je 100% prírodný a najekologickejší materiál. Korene plstenia siahajú tisícky rokov do minulosti, až do neolitického obdobia. Nomádske kmene - Mongoli dokázali vytvárať rôzne variácie plstených výrobkov určených na denné používanie - čižmy, brnenia, jurty, koberce. Plsť je jeden z najstarších materiálov vyrobených ľudskou rukou, pričom proces tvorby sa zachoval až dodnes. Je úžasné, že len prostredníctvom ručnej techniky je možné vytvoriť tak pevnú, estetickú textíliu s dlhou životnosťou, ktorá je navyše sčasti vodeodolná a disponuje prirodzenými izolačnými vlastnosťami. To znamená, že v zime hreje a v lete chladí.  

 

About felting

Wool is 100 % natural as well as being the most environmentally friendly of all materials . Felt roots date back thousands of years-even as far back as the Neolithic period. Nomadic tribes such as the Mongols were able to create different variations of felt products for daily use, such as boots, armor, yurts and carpets. Felt is one of the oldest materials produced by human hands, and the creation process is preserved unchanged to this day. It is amazing that through entirely manual techniques it is possible to create a strong, aesthetic fabric with a long life, which is also partially waterproof and has natural insulating properties, meaning that it both warms in winter and cools in summer.

 

O  výrobku

Plstená ECO móda!

Pri výrobe používam výhradne najjemnejšiu austrálsku merino vlnu najvyššej kvality spracovávanú v Taliansku a prírodný hodvábny šifón. Takže šály vyrobené z týchto delikátnych materiálov sú jemné a mäkké na dotyk so zachovaním stálej farebnosti.Je dostatočne dlhý na to, aby sa dal ovinúť rôznymi spôsobmi. V chladných zimných dňoch Ťa šál ohreje a pridá farbu kabátu, v lete ponúka eleganciu v kombinácii so šatami, a taktiež je to nádherný doplnok večerných šiat.

Taška, kabelka je vyrobená ručne, metódou mokrého plstenia z jemnej, voňavej austrálskej ovčej vlny Merino. Je ľahká, príjemná na dotyk, pritom pevná s dlhou životnosťou. Taška má magnetické zapínanie a vnútorné vrecko na drobnosti, aby si ich mala vždy po ruke.

Nechaj vyniknúť Tvoju ženskosť, originalitu, jedinečnosť, spontánnosť...

Celý výrobok je vytvorený z jedného kusu bez šitia! Je označený ručne tepaným logom a visačkou ateliéru s návodom na údržbu.

 

About the product

ECO fashion!

I use only Australian Merino wool of the highest quality processed in Italy, and natural silk chiffon to create my works. 

Shawls made of these delicate materials are very fine, light, delightful and soft to touch and they can be worn in different ways. They provide elegance in the summer when combined with summer clothes, add color to a winter coat and also wonderfully complement evening dresses. It does not bite, rather caress :)

The bags are made by hand by wet felting method out of fine, fragrant Australian Merino wool. They are light, soft, pleasant to the touch, yet firm with a long life. They contain magnetic snap and an inside pocket to ensure that small items always remain at hand. 

Let stand femininity, originality, uniqueness, spontaneity...

All of my products are made in one piece without sewing! They are marked with the logo and appending label of the studio with instructions for maintenance.

 

Starostlivosť

Prať ručne vo vlažnej vode s jemnými pracími prostriedkami určenými na vlnu, vypláchať. Jemne vytlačiť vodu (môžte si pomôcť uterákom). Sušiť vodorovne na rovnom povrchu. Vlhký výrobok je možné opäť formovať do požadovaného tvaru a žehliť na teplote určenej pre vlnu s použitím pary.

 

Care

Hand wash in lukewarm water with a mild detergent designed for wool scouring. Gently squeeze out the water (you can help this process with a towel). Dry horizontally on a flat surface. Wet product may be re-formed back into the desired shape and ironed at wool temperature using steam.